Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie do serwisu BidExtreme.pl

Druga co do wielkości polska giełda waluty Bitcoin – BidExtreme.pl została zaatakowana przez nieznanych sprawców. Skradziono waluty BTC (Bitcoin) i LTC (Litecoin) z kont wszystkich użytkowników.

Poniżej oświadczenie zespołu Bidextreme:

[quote]

Komunikat z dnia 18.11.2013r. godz. 17:00

SERWER PLATFORMY BIDEXTREME ZOSTAŁ ZAATAKOWANY PRZEZ HACKERÓW

W wyniku ataku hackerskiego został okradziony portfel BTC i LTC. Fakt ten został zgłoszony organom ścigania.

Zostały skradzione waluty BTC i LTC należące do wszystkich Użytkowników. W przypadku ich odzyskania zostaną one zwrócone Użytkownikom zgodnie ze stanem salda na dzień 17.11.2013r.

Środki pieniężne przechowywane na rachunku bankowym platformy należące do Użytkowników są bezpieczne.

Środki pieniężne będą zwracane Użytkownikom na bieżąco.

W pierwszej kolejności zostaną zwrócone wszystkie wpłaty dokonane w dniach 16.11. – 18.11., zostaną one w dniu dzisiejszym zwrócone na konta ich nadawców.

W dniu dzisiejszym zostanie także zlecona wypłata środków dla Użytkowników, którzy mają zdefiniowane konta bankowe – na kontach Użytkownika.

Pozostałe osoby, które nie posiadają zdefiniowanych kont bankowych zostaną poddane weryfikacji, celem zwrotu środków pieniężnych ich właścicielom.

Osoby poddające się weryfikacji zobowiązane są:
– przesłać skan dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem na adres: [email protected] , podając w tytule maila swój nick Użytkownika, posługując się przy tym mailem używanym do rejestracji na platformie bidextreme,
– dokonać przelewu identyfikacyjnego w wysokości 1, 00 zł
na rachunek 67 1140 1111 0000 4157 9200 1002
z własnego imiennego rachunku bankowego należącego do danego Użytkownika, podając w tytule przelewu swój nick Użytkownika.

Przepraszamy naszych Użytkowników za utrudnienia, niemniej jednak zmuszeni jesteśmy zawiesić działalność platformy bidextreme do czasu wyjaśnienia sprawy.
Zespół Bidextreme

Uściślenie komunikatu z dnia 18.11.2013r. z godz. 17:00

SERWER PLATFORMY BIDEXTREME ZOSTAŁ ZAATAKOWANY PRZEZ HACKERÓW

Szanowni Użytkownicy
Na chwilę obecną będą zwracane tylko środki pieniężne PLN, które na dzień 17.11.2013r. przed atakiem hackerskim były przypisane do kont Użytkowników.

Trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionych walut BTC i LTC, w przypadku ich odzyskania zostaną one niezwłocznie przywrócone do kont Użytkowników.

Zespół Bidextreme

OŚWIADCZENIE WŁAŚCICIELA MAGNUS SP. Z O.O. – PROWADZĄCEJ PLATFORMĘ BIDEXTREME

Szanowni Użytkownicy
Platforma Bidextreme należy do Magnus sp. z o.o., której jestem właścicielem i prezesem. Spółka Magnus ma swoją siedzibę przy ul. Curie – Skłodowskiej 12A/6, 10-110 Olsztyn, jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie pod numerem 0000398547, NIP 739 382 47 75.

W chwili obecnej są już zwracane środki pieniężne w PLN na rachunki bankowe Użytkowników.

Kontakt z zespołem bidextreme jest możliwy poprzez mail: [email protected] Przesyłając do nas korespondencję proszę w tytule maila podawać swój nick Użytkownika, posługując się przy tym mailem używanym do rejestracji na platformie bidextreme, a także podpisując się imieniem i nazwiskiem.

Na adres [email protected] prosimy również przesyłać wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców kradzieży kryptowalut, które zostaną przekazane do Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, która przyjęła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Informuję Państwa, że spółka Magnus oprócz platformy bidextreme prowadzi inną działalność, której wartość wielokrotnie przekracza budżet platformy bidextreme i skradzionych kryptowalut. Więcej informacji o spółce można uzyskać pod adresem www.magnusedukacja.pl

Podkreślam, że Magnus sp. z o.o. z powodzeniem realizuje wysokobudżetowe projekty współfinansowane z Unii Europejskiej na zlecenie instytucji publicznych i cieszy się ich zaufaniem.

Jedocześnie oświadczam, że Magnus sp. z o.o. jest również poszkodowana w wyniku ataku hackerskiego. Ubolewamy nad faktem konieczności czasowego zawieszenia platformy bidextreme, której potencjał wzrastał w imponującym tempie. Wiąże się to dla nas również z ogromną stratą finansową.

Ze zrozumieniem podchodzimy do Państwa rozgoryczenia w związku z zaistniałą sytuacją, prosimy jednak powstrzymać się od pomówień i gróźb karalnych publikowanych na forum.

Dziękuję jednocześnie Państwu za cenne wskazówki umieszczane na forum, które z pewnością mogą posłużyć wykryciu sprawców przestępstwa.

Zapewniam Państwa, że zostały już podjęte wszelkie możliwe środki prowadzące do wyjaśnienia sprawy. Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, na tym etapie nie ma możliwości przekazania Państwu szerszych informacji.

Prezes Zarządu
Mariusz Pilas

[/quote]

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.