Naciśnij ESC aby zamknąć

Sophos zapewnia wysoką wydajność i proste zarządzanie dla ochrony serwerów

Sophos ogłosił dzisiaj swoje rozwiązanie Sophos Server Protection – łatwy w obsłudze i elastyczny antywirus dedykowany ochronie serwerów. Jest to najnowsza broń w arsenale Sophos, która w prosty sposób zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo serwerów, sieci i urządzeń końcowych użytkowników.

Zwiększona migracja do serwerów wirtualnych i stale rosnące zagrożenie atakiem na drażliwe dane, stwarzają nowe wyzwania dla specjalistów IT, którzy muszą utrzymać ich wysoką wydajność bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. Nowe rozwiązanie Sophos poprzez integrację innowacyjnych zabezpieczeń środowisk wirtualnych typu vShield i antywirusów dla Windowsa, Linuxa, Maca, może sprostać tym wyzwaniom. Zaletą stosowania tego zabezpieczenia jest centralne zarządzanie produktem poprzez prostą w obsłudze konsolę.

– Serwery potrzebują najlepszej ochrony przed złośliwym oprogramowanie, lecz zarządzanie bezpieczeństwem IT i zapewnienie odpowiedniej wydajności serwerom, przy zróżnicowanym środowisku pracy wymaga dużego nakładu czasu – powiedział John Saw, wiceprezes ds. zarządzania produktami Sophos. – Dostarczyliśmy rozwiązanie wydajne i bezpieczne. Sophos Server Protection zapewnia pojedynczą, prostą w użyciu konsolę do zarządzania polityką firmowej sieci, podgląd alertów i opcję generowania raportów.

Jednostkowe i wirtualne serwery zużywają mniej zasobów przy współpracy z Sophos Server Protection, niż podczas używania tradycyjnych produktów antywirusowych. Skanowanie zagrożeń poprzez rozwiązanie vShield Endpoint, automatycznie chroni każdą maszynę wirtualną na komputerze za pośrednictwem scentralizowanego urządzania.

Sophos Server Protection obsługuje szeroką gamę serwerów i wirtualizacji platform i systemów operacyjnych włączając: Windows, Linux, UNIX, Mac, Hyper-V, vSphere/ESX/ESXI/ i XenServer. Zapewnia dodatkowo skuteczną ochronę przed znanymi i mniej znanymi zagrożeniami, wykrywanymi w czasie rzeczywistym przez Sophos Labs.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.