Naciśnij ESC aby zamknąć

Skradziono ponad 2 miliony haseł z Facebooka, Google, Twittera i innych portali

Ponad dwa miliony haseł z popularnych serwisów społecznościowych takich jak Facebook, LinkedIn i Twitter zostały skradzione i umieszczone w Internecie przez cyberprzestępców. Analitycy z należącego do firmy TrustWave laboratorium badania oprogramowania SpiderLabs podejrzewają, że poufne dane zostały zaczerpnięte z komputerów zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem na których zainstalowano keyloggery. Atak dotknął użytkowników w 92 różnych krajach na całym świecie. Serwer na którym są teraz dane o kontach użytkowników, znajduje się w Holandii.

Liczba narażonych kont w poszczególnych przypadkach to:


Facebook – 318 000, Google, Google+ i YouTube – 70 000, Yahoo – 60 000, Twitter – 22 000, Odnoklassniki – 9 000, ADP – 8 000, LinkedIn – 8 000

Więcej informacji: http://blog.spiderlabs.com/2013/12/look-what-i-found-moar-pony.html

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.