Naciśnij ESC aby zamknąć

Policjanci z Wrocławia zlikwidowali serwisy seansik.tv oraz tntorrent.info

Wrocławscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która rozpowszechniała nielegalnie filmy. Straty zostały oszacowane na kwotę nie mniejszą niż 5 milionów złotych. W tej sprawie zatrzymanych zostało 3 mężczyzn. Zabezpieczono m.in. kilkanaście komputerów, dysków zewnętrznych oraz serwerownie. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to ok. 45 tysięcy złotych. Zatrzymanych w związku z tym zostało trzech mieszkańców powiatu wrocławskiego w wieku od 24 do 33 lat. Policjanci przeszukali wiele miejsc, w tym pomieszczenia mieszkalne, biurowe oraz samochody.

[i]W trakcie tych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli wiele sprzętu informatycznego służącego do przestępczego procederu: 14 komputerów, 13 dysków zewnętrznych, 40 kart bankomatowych prepaid, serwerownie, kilka telefonów komórkowych, płyty DVD, karty SIM oraz pendrivy.

Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi nie mniej niż 45 tysięcy złotych. Straty jakie mogli spowodować zatrzymani to kwota nie mniejsza niż 5 milionów złotych.[/i] Więcej informacji na stronie www.policja.pl

Przypomnijmy, że miesiąc temu z sieci zniknęły: eKino.tv, Iitv.info oraz Scs.pl. Więcej informacji tutaj oraz na stronie policji.

Pierwszym dużym serwisem z nielegalnymi filmami jaki został zamknięty rok temu przez policję był Kinomaniak.tv.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.