Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowy UTM od Barracuda Networks na polskim rynku

Firma DAGMA wprowadziła do swojego portfolio serię nowych urządzeń UTM – Barracuda Firewall. Nowe rozwiązania łączą w jednym produkcie rozbudowane możliwości jakie daje firewall nowej generacji, ze skutecznością zaawansowanego filtra URL i elastycznością uzyskaną dzięki zastosowaniu chmury. Barracuda Firewall to seria urządzeń UTM, stanowiących odpowiedź na potrzeby administratorów, którzy szukają dla swoich sieci firmowych łatwych w zarządzaniu firewalli nowej generacji. Takie rozwiązania pozwalają bowiem na bardzo dokładną kontrolę tego, w jaki sposób użytkownicy korzystają z aplikacji łączących się z siecią. Liczba reguł, które można ustalić za pomocą Barracada Firewall, jest tak duża, że możliwe jest takie skonfigurowanie ochrony sieci, aby np. umożliwić pracownikom korzystanie wyłącznie z funkcji głosowej Skype, zaś kierownictwu firmy również z funkcji video dla tej samej aplikacji.

To co wyróżnia nową linię urządzeń Barracuda Firewall to wszechstronna, dostępna w języku polskim, konsola WWW, która pozwala konfigurować i monitorować bezpieczeństwo chronionej sieci firmowej, bez względu na liczbę chronionych adresów IP. W ochronie pomaga również rozbudowany filtr URL, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne określenie do jakich serwisów WWW i w jakich godzinach mogą mieć dostęp użytkownicy chronionej sieci. Ochronę ruchu HTTP uzupełnia skaner antywirusowy, który razem z filtrem URL działa z poziomu chmury – dzięki temu korzystanie z obu tych funkcjonalności nie wpływa na wysoką wydajność urządzeń Barracuda Firewall.

Barracuda Firewall udostępnia dedykowanego klienta VPN, dostępnego dla urządzeń działających w oparciu o systemy Windows, Mac oraz Linux. Dodatkowo, w wypadku połączeń VPN typu client-to-site, możliwe jest skorzystanie z autorskiego protokołu TINA, który cechuje się wyjątkową stabilnością. Wszystko dzięki nietypowej architekturze, gdzie w jednym tunelu VPN przesyłane jest wiele transportów (wiele odrębnych tuneli VPN). Dzięki temu w przypadku przerwania jednego z transportów, wykorzystując technologię Traffic Inteligence, ruch automatycznie zostaje przełączony na drugi transport, a tunel pozostaje nieprzerwany.

Sam protokół TINA jest wiodącą technologią firmy Barracuda Networks, dostępną wcześniej wyłącznie w rozbudowanym rozwiązaniu firewallowym Barracuda NG Firewall, które adresowane jest do dużych firm z rozbudowaną infrastrukturą. Teraz TINA, dla połączeń client-to-site, dostępna będzie również w Barracuda Firewall – rozwiązaniu UTM, przeznaczonym dla małych i średnich firm, które oczekują od rozwiązania wszechstronnej ochrony sieci firmowej, ze szczególnym naciskiem na kontrolę aktywności użytkowników w sieci oraz możliwość centralnej administracji.

Pełnię możliwości Barracuda Firewall uzupełniają funkcje kształtowania ruchu, własny serwer DHCP, czy proxy dla HTTP oraz SIP. Warto wspomnieć, że wszystkie rozwiązania Barracuda Firewall pozwalają na pracę w klastrze HA w trybie Active-Passive, a dwa najmniejsze urządzenia mają wbudowany Access Point dla sieci Wi-Fi.

Więcej na temat Barracuda Firewall można dowiedzieć się podczas bezpłatnej e-konferencji, jaką 4 września br. organizuje firma DAGMA – polski dystrybutor rozwiązań firmy Barracuda Networks. Zainteresowani mogą zgłaszać swój udział poprzez specjalny formularz na http://www.barracuda.com.pl/Wydarzenia/eKonferencje-on-line/Barracuda-Firewall

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.