Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowe wersje oprogramowania Norton

Gerry Egan, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Symantec

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu na rynek najnowszych wersji programów zabezpieczających Norton, które chronią konsumentów przed coraz liczniejszymi zagrożeniami w ich codziennym życiu online. Najnowsze wersje zapewniają jeszcze lepszą ochronę i wydajność. Podczas ich opracowywania zadbano też o zgodność z nowymi funkcjami systemu Windows 8.1.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Symantec, ilość ataków internetowych wzrosła w 2012 r. o 30%. Przyczyniła się do tego łatwa dostępność zestawów narzędzi do tworzenia szkodliwego oprogramowania i częste występowanie nienaprawianych luk w zabezpieczeniach stron internetowych. W rezultacie internauci mogą być celem ataku nawet wtedy, gdy wchodzą na legalne strony WWW, co stwarza ryzyko zarówno dla ich urządzeń jak i przechowywanych w nich informacji osobistych. Wraz z najnowszymi wersjami oprogramowania Norton oferujemy wszechstronne zabezpieczenia niezbędne do ochrony współczesnych urządzeń przed nowymi i coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami bez negatywnego wpływu na ich wydajność.

Nowości i udoskonalenia

Użytkownicy oprogramowania Norton dostrzegą pewne modyfikacje w interfejsach, prawdziwe zmiany kryją się jednak „pod maską”. W każdej z naszych pięciu opatentowanych warstw zabezpieczeń wprowadziliśmy wiele ulepszeń w dziedzinie ochrony, wydajności i łatwości obsługi. Oto najważniejsze udoskonalenia:

  • Zaawansowane narzędzia naprawcze — coraz częstszym efektem ubocznym współczesnych ataków szkodliwego oprogramowania jest uszkodzenie ważnych plików systemu Windows, co wymaga czasochłonnej reinstalacji systemu operacyjnego. Nowe, zaawansowane funkcje naprawcze korzystają z sieci Symantec Global Intelligence Network i szerszego zakresu źródeł internetowych, aby szybciej i skuteczniej naprawiać pliki systemu Windows, które zostały uszkodzone przez złośliwe oprogramowanie.
  • Udoskonalony mechanizm SONAR — ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem przypomina zabawę w kotka i myszkę, w której atakujący nieprzerwanie rzucają nam wyzwanie i zmuszają nas do udoskonalania produktów w odpowiedzi na zmiany wprowadzane w stosowanych przez nich technikach. W tym roku znacznie zoptymalizowaliśmy mechanizm SONAR — technologię opartą na analizie behawioralnej i założeniu, że choć zmienia się charakter szkodliwego oprogramowania, często nie zmienia się jego zachowanie. SONAR umożliwia teraz wykrywanie i unieszkodliwianie złośliwych aplikacji, które próbują ukryć swoje podstępne zachowanie, działając wewnątrz legalnych procesów systemu Windows.
  • Usuwanie skutków ataku w oparciu o technologię SONAR — zrozumienie tego, co stało się po ataku z użyciem szkodliwego oprogramowania, może być równie trudne jak rekonstrukcja miejsca zbrodni. Mechanizm SONAR pomaga w usunięciu i wyczyszczeniu pozostałości po próbach ataków, zachowuje jednak „dowody” do późniejszego wykorzystania przez technologie naprawcze Norton. Takie rozwiązanie pomaga zapewnić, że ślady po ataku szkodliwego oprogramowania zostaną usunięte, a system zostanie przywrócony do swojego pierwotnego stanu.
  • Łatwiejsza konfiguracja i zarządzanie — użytkownikom, którzy wolą instalację za pośrednictwem pliku pobranego z internetu lub nie mają napędu CD/DVD, nowa wersja oprogramowania oferuje wygodniejszą instalację i konfigurację. Klienci mogą szybko pobrać i zainstalować najnowsze wersje swoich produktów dostosowane do typu posiadanego urządzenia i mieć dzięki temu pewność, że wszystkie ich urządzenia są objęte ochroną.
  • Szybsza praca — zdajemy sobie sprawę z faktu, że nasi użytkownicy nie chcą, aby zabezpieczenia przeszkadzały im w normalnym, codziennym korzystaniu z komputera. Dlatego co roku stawiamy sobie za cel poprawienie szybkości działania naszych rozwiązań, nie ograniczając przy tym zapewnianej przez nie ochrony. Nowe wersje naszego oprogramowania podnoszą poprzeczkę również w tym zakresie. Na podstawie przeprowadzonych niedawno testów możemy stwierdzić, że w porównaniu z wersjami z ubiegłego roku poprawiliśmy czas ładowania programów Norton o 15%, szybkość instalacji o 10%, a zużycie pamięci podczas skanowania obniżyliśmy o 100 MB — jest to nasze najszybsze i najlżejsze oprogramowanie jak do tej pory (źródło: PassMark, sierpień 2013 r.).
  • Udoskonalona funkcja Norton Identity Safe — w nowej wersji oprogramowania Norton wprowadzamy nową jakość do naszego narzędzia zarządzania hasłami. Rozwiązanie to oferuje teraz zoptymalizowane wypełnianie formularzy oraz funkcje typu „przeciągnij i upuść” i pełne przeszukiwanie magazynu haseł dostępne bezpośrednio z paska narzędzi, co pomaga zarządzać nimi w jeszcze bardziej bezpieczny i wygodny sposób.

Najnowsze wersje programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus można kupić w Polsce w punktach sprzedaży detalicznej oraz sklepie internetowym pod adresem http://pl.norton.com/. Cena pakietu Norton 360 wynosi 249,99 zł, a Norton Internet Security 179,99 zł. Oba programy zapewniają ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez rok, natomiast Norton AntiVirus (129,99 zł) — jednego komputera PC również przez rok. Klienci z ważnym abonamentem na produkt Norton mogą otrzymać najnowsze aktualizacje w ramach modelu subskrypcji. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w centrum aktualizacji Norton (Norton Update) pod adresem http://updatecenter.norton.com.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.