Naciśnij ESC aby zamknąć

Groźny wirus hahaha atakuje na Facebooku

Wirus jest przesyłany przez wiadomość od znajomych o treści “hahaha” z dołączonym linkiem np. “Pictr_357.Zip“, “Copy_0027.Zip“, “Image0905.Zip“. Po kliknięciu w link paczka zip zostanie pobrana na dysk naszego komputera, jeżeli ją rozpakujemy i uruchomimy, znajdujący się tam plik jar pobierze z internetu złośliwy kod, który zainfekuje nasz komputer. Wtedy też automatycznie wirus będzie rozsyłany z naszego komputera do naszych znajomych na facebooku.

Wirus został napisany w celu wydobywania Bitcoinów (kryptowaluta). Na czym dokładnie to polega? Moc obliczeniowa naszego komputera jest wykorzystywana przez włamywacza do tak zwanego „kopania”. W ten sposób zdobywa on cenne Bitcoiny, które następnie może odsprzedać za realne pieniądze.

Co zrobić, gdy już się kliknęło w link? zalecamy jak najszybciej przeskanować komputer dobrym programem antywirusowym.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.