Naciśnij ESC aby zamknąć

CONFidence 2009

Pierwszy dzień CONFidence rozpoczął się o 8 rano, kiedy nasze śliczne hostessy otworzyły rejestrację. Kijów.Centrum, miejce CONFidence 2009, było szturmowane od samego rano przez tłum 450 uczestników, którzy nie chcieli się spóźnić na wykład naszego gościa honorowego Bruce Schneiera. Jego wizyta w Polsce była długo oczekiwana i komentowana przez media. Nic w tym dziwnego skoro jest jedną z czołowych postaci branży bezpieczeństwa. Bruce podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem i poglądami na temat bezpieczeństwa podczas wykładu Reconceptualizing Security. Zaraz po nim wystąpiła Joanna Rutkowska, która przedstawiła TPM (Trusted Platform Module) i zachęcała do zwrócenia większej uwagi na bezpieczeństwo na poziomie sprzętowym. W dalszej części CONFidence wystąpili m. in. Alberto Revelli and Nico Leidecker z prezentacją Introducing Heyoka: DNS Tunneling 2.0; Alexander Kornbrust, który mówił o Oracle i SQL Injections w aplikacjach webowych, a także Michał Sajdak ze świetną prezentacją podczas, której pokazywał na żywo jak łatwo można włamać się na domowe routery.

Drugi dzień otworzył Jacob Appelbaum, który przedstawił TOR (The Onion Routing ), projekt mający na celu zwiększenie anonimowości i prywatności w sieci przez przekazywanie komunikacji poprzez rozproszoną sieć przekaźników sieciowych uruchamianych przez wolontariuszy rozlokowanych na całym świecie. Możesz dowiedzieć się więcej na temat TORa i przeczytać obszerny wywiad z Jacobem tutaj. Po Jacobie, wystąpili także Tavis Ormandy, członek Google Security Team, który specjalizuje się w znajdowaniu dziur w systemach uniksowych; Alession Pennasilico, który przedstawił problem ataków przy użyciu botnetów i zaproponował wykorzystanie patentów OpenBSD jako rozwiązanie problemu. Popołudniu wysłuchaliśmy także Christiana Heinricha, lidear projektu Google Hacking, Mike Kempa, który mówił o rootkitach oraz Raoula Chiese, który pokazał niebezpieczne związki między środowiskiem hackerów a służbami specjalnymi i wywiadem.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.