Naciśnij ESC aby zamknąć

CONFidence 2007

W ostatni weekend (12-13 maja) w Krakowie odbyła się konferencja poświęcona aspektom bezpieczeństwa systemów operacyjnych oraz sieci komputerowych – Confidence 2007. Organizatorom gratulujemy świetnej imprezy – jej poziom oceniamy bardzo wysoko, szczególnie biorąc pod uwagę przekrój konferencji które odbyły się w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat.

Na szczególną uwagę zasługiwały wykłady prezentujące praktyczne podejście do tematów bezpieczeństwa IT. Pochwalić należy wykład Alexandra Kornbrusta – Oracle for pentesters 2007, how to hack Oracle databases. Aplauz podczas prezentacji świadczy o klasie osoby prezentującej jak również o samej prezentacji.

Pomimo, że impreza zorganizowana została właściwie na suburbiach miasta, to potwierdziła się prawda, iż Kraków to idealne miejsce do integracji ludzi.


Stefano Zanero – My IDS is better than yours… or is it?


Alexander Kornbrust – Oracle for pentesters 2007, how to hack Oracle databases


Angelo Rosiello – Crypto Viruses: an Overview


Dinis Cruz – Buffer Overflows on .Net and Asp.Net


Maurycy Prodeus – Testowanie oprogramowania i jego bezpieczeństwo


Konkurs Capture the Flag

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.