Naciśnij ESC aby zamknąć

Zatrzymani za skimmig

Podejrzani o skimming dwaj obywatele Bułgarii zostali zatrzymani przez śródmiejskich policjantów. Mężczyźni na bankomacie w Alejach Jerozolimskich założyli nakładkę, po czym obserwowali urządzenie z niewielkiej odległości. Zostali zatrzymani, gdy zdejmowali nakładkę z bankomatu. Prowadzący postępowanie policjanci ustalają, od jak dawna cudzoziemcy zajmowali się przestępczym procederem w naszym kraju i ile pieniędzy zdołali wypłacić z kont klientów banków.

Późnym popołudniem policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zwrócili uwagę na bankomat, zainstalowany przy Al. Jerozolimskich. Urządzenie wydawało się inne niż zwykłe bankomaty. Natychmiast o swoich spostrzeżeniach powiadomili dyżurnego, który na miejsce wysłał kryminalnych. Funkcjonariusze potwierdzili, że na bankomacie jest założona nakładka do kopiowania danych z kart płatniczych i bankomatowych. W okolicach bankomatu policjanci zorganizowali zasadzkę. Po kilkudziesięciu minutach do urządzenia podeszło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli demontować nakładkę. To był sygnał do zatrzymania.

Około 18.00 obywatele Bułgarii zostali zatrzymani. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 23-letni Tomislav G. i 27-letni Nikolai K. w naszym kraju byli przejazdem. Funkcjonariusze zabezpieczyli na parkingu depozytowym samochód, którym się poruszali. Cudzoziemcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Dziś zostaną przesłuchani. Funkcjonariusze ustalają, od jak dawna zajmowali się przestępczym procederem w naszym kraju i ile pieniędzy zdołali wypłacić z kont klientów banków.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.