Naciśnij ESC aby zamknąć

Zastrzeżone numery w internecie!

W książce telefonicznej zamieszczonej przez jeden ze słowackich portali internetowych znalazło się 718 zastrzeżonych numerów telefonów komórkowych funkcjonariuszy Słowackiej Służby Informacyjnej, czyli wywiadu i kontrwywiadu.

W niedzielę wieczorem, po licznych interwencjach, niektóre numery znikneły ze spisu. W internecie znalazły się też numery telefonów komórkowych większości ministrów.

Dziennikarz gazety „Sme” zadzwonił na zamieszczony w Internecie numer do ministra spraw wewnętrznych Roberta Kaliniaka. Odebrała kobieta, która powiedziała, że jest przyjaciółką ministra i od niego otrzymała w prezencie komórkę. Okazało się także, że telefonu komórkowego ministra budownictwa używa jego syn.

Dziennikarze zadzwonili także na numery pracowników tajnych służb; jeden z nich potwierdził, że pracuje w SIS. Większość odpowiadała wymijająco, zaprzeczała lub natychmiast kończyła rozmowę.

Rzecznik SIS przyznał, iż problem może powstać, gdyby okazało się, że w spisie znalazły się numery agentów mających oficjalnie inny zawód – są np. dyplomatami, czy dziennikarzami.

Przedstawiciele sieci komórkowych nie potrafią wyjaśnić, jak doszło do ujawnienia zastrzeżonych numerów telefonów.

Źródło: Telewizja Polska S.A.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.