Naciśnij ESC aby zamknąć

Włamanie na uniwersytet

Władze University of Arizona ostrzegły, że cyberprzestępcy mogli wejść w posiadanie danych osobowych dotyczących pracowników uniwersytetu oraz przeprowadzanych przez instytucję operacji finansowych.

Dane studentów pozostały bezpieczne.

Pracownicy uczelni odkryli, że ktoś z zewnątrz uzyskał nieautoryzowany dostęp do ich sieci i wgrał na serwery nielegalne filmy i gry. Włamywacz najprawdopodobniej pochodził z Francji. Mógł zdobyć dostęp do szczegółów dotyczących uniwersyteckich kart kredytowych, informacje na temat transakcji przeprowadzanych pomiędzy poszczególnymi wydziałami uczelni i numerów ubezpieczenia społecznego pracowników.

Policja uniwersytecka i FBI prowadzą śledztwo.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.