Naciśnij ESC aby zamknąć

“Wirtualna” oferta w wirtualnym świecie

31 zarzutów usłyszał 24-letni Marek R. zatrzymany przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z Otwocka. Z dotychczas zebranych dowodów wynika, że mężczyzna oszukał co najmniej 24 osoby. Na aukcjach internetowych oferował telefony komórkowe i doładowania kart w bardzo atrakcyjnych cenach. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W całej Polsce od lipca ubiegłego roku do komisariatów Policji zgłaszały się osoby, które padły ofiarą internetowego oszusta. Na różnych aukcjach pojawiały się oferty doładowania do kart telefonicznych czy atrakcyjne cenowo telefony komórkowe. Klienci nieświadomi niecnych zamiarów oszusta zamawiali ofertę, wysyłając na podany numer konta żądaną kwotę. Ponad 24 osoby nie doczekały się żadnej przesyłki.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy w Otwocku w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że sprawca najprawdopodobniej jest mieszkańcem powiatu otwockiego. Pomimo ze sprawca wykazał się dużą zapobiegawczością – korzystał z kafejek internetowych, wykorzystywał inne osoby do zakładania kont bankowych, na które trafiały przelewy nabywców, policjanci byli coraz bliżej ustalenia jego danych personalnych.

Zupełnie zaskoczonego poranną wizytą Policji Marka R. zatrzymano. Sprawa ma charakter rozwojowy i okazać się może, że poszkodowanych przez internetowego oszusta zostało dużo więcej osób. Dziś zostało mu przedstawione 31 zarzutów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.