Naciśnij ESC aby zamknąć

Windows znowu pod obstrzałem

Specjaliści z Internet Storm Center odnotowują zwiększoną liczbę ataków przeprowadzanych z wykorzystaniem luki w usłudze Windows Server.
Specjaliści zauważyli, że w Internecie pojawiła się znaczna liczba prób połączeń z portem TCP 139. Port ten nie powinien być otwarty na połączenia z Internetem. Wydaje się jednak, że coraz więcej komputerów nie jest chronionych firewallem, który umożliwiałby zablokowanie TCP 139.

Pierwszym przypadkiem robaka próbującego wykorzystać lukę MS06-40 był robak Oscarbot.KD, który pojawił się w niecały tydzień po publikacji biuletynu. Teraz do ataku wysłany został Vanebot.A, klasyczny robak korzystający z sieci IRC.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.