Naciśnij ESC aby zamknąć

W sobotę nie włączaj komputera!

Stań się częścią największego globalnego eksperymentu, który kiedykolwiek miał miejsce w internecie. Ideą eksperymentu, jest dowiedzenie się jak wielu osób da radę bez komputera przez cały jeden dzień i sprawdzenie co się stanie, jeśli wszyscy weźmiemy w tym udział!

W sobotę, 24 marca, internauci z całego świata mają dobrowolnie wyłączyć komputer na 24 godziny i spędzić czas na innych czynnościach. Żadnego sprawdzania poczty, pogaduszek za pośrednictwem komunikatora, czy też nawet sprawdzenia prognozy pogody na następny dzień.

Osoby chętne mogą zadeklarować na stronie Shutdownday.org, czy podołają wyzwaniu i czy obejdą się bez “klikania” przez jeden dzień.

“To oczywiste, że ludziom trudno dzisiaj żyłoby się bez komputerów, a być może jest to już niemożliwe. Gdyby nagle wszystkie komputery zniknęły, czy poradzilibyśmy sobie z tym?”

Źródło: Shutdownday, DI

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.