Naciśnij ESC aby zamknąć

W Estonii aresztowano pierwszego hakera w związku z cyberatakami

Nastoletni mieszkaniec Tallinna został aresztowany przez policję estońską w związku falą ataków Denial of Service, które zakłóciły działanie serwerów internetowych w tym kraju.

Ataki miały związek z ochłodzeniem w stosunkach dyplomatycznych między Estonią a Rosją spowodowanym zmianą miejsca pomnika wojennego z czasów sowieckich w stolicy tego nadbałtyckiego kraju.

Po kilku dniach zamieszek w Tallinnie zapanował pokój, a estońska policja dokonała pierwszego aresztowania w związku z atakami internetowymi. Według rzecznika prokuratury, w Talllinnie aresztowano 19-letniego Rosjanina. Nastolatek jest podejrzewany o udział w nawoływaniu do przeprowadzania ataków DoS za pośrednictwem estońskich stron internetowych oraz dostarczanie adresów IP oficjalnych stron, które chciał, aby zostały zaatakowane.

Źródło: Kaspersky, RIA Novosti, The Age

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.