Naciśnij ESC aby zamknąć

Vista w Chinach?

W chińskich sklepach pojawiły się już pudełkowe edycje Windows Visty w “okazyjnej” cenie 2,5 dolara.

Chińscy piraci po raz kolejny udowodnili, Państwo Środka nie może jeszcze chwalić się poszanowaniem praw autorskich. Nieautoryzowane przez Microsoft kopie Visty można bez trudu odnaleźć w sklepach z oprogramowaniem; płyty są tłoczone i sprzedawane w pudełkach przypominających oryginały.

Wewnątrz opakowania kryją się dwie płyty CD – oryginalna Vista będzie dostępna na nośniku DVD. Wersja Ultimate, której pudełkowa odmiana została wyceniona na 399 dolarów, w Chinach kosztuje około 2,5 USD.

Sprzedawana przez Chińczyków kopia to najprawdopodobniej Frankenbuild, czyli mieszanina plików pochodzących z finalnej wersji z zawartością kompilacji testowych.

Źródło: ITbiznes.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.