Naciśnij ESC aby zamknąć

Trend Micro Deep Security 7.5

deepinspection.jpgPodczas konferencji VMworld 2010 firma Trend Micro przedstawiła najnowszą wersję swojego zaawansowanego oprogramowania zabezpieczającego, które chroni systemy operacyjne, aplikacje oraz dane na serwerach fizycznych, wirtualnych, typu cloud oraz na zwirtualizowanych komputerach stacjonarnych. Tym samym potwierdziła pozycję lidera w dziedzinie zabezpieczeń środowisk zwirtualizowanych oraz typu cloud.

Rozwiązanie Trend Micro™ Deep Security 7.5, oparte na najnowszym interfejsie programowania VMware vShield Endpoint, zostało wyposażone w nowy, bezagentowy moduł chroniący przed szkodliwym oprogramowaniem, który obejmuje system wykrywania włamań i zapobiegania im, ochronę aplikacji internetowych, kontrolę aplikacji, zaporę stanową, monitorowanie integralności danych oraz inspekcję dziennika.

„Firmy różnej wielkości powszechnie stosują zabezpieczenia środowisk wirtualnych przed szkodliwym oprogramowaniem, ale tradycyjne rozwiązania są mało skuteczne. Obniżają poziom konsolidacji maszyn wirtualnych i generalnie utrudniają wirtualizację” – powiedział Steve Quane, dyrektor ds. produktów w firmie Trend Micro. „Trend Micro Deep Security 7.5 jest pierwszym na świecie rozwiązaniem zabezpieczającym, które zostało zaprojektowane specjalnie dla środowisk wirtualnych i może zostać wdrożone w całości bez obciążania maszyn wirtualnych. Zapewnia ono maksymalne bezpieczeństwo i wydajność naszym klientom”.

„Trend Micro cały czas ściśle z nami współpracuje, aby zapewnić zgodność rozwiązania Deep Security ze środowiskami VMware” – powiedział Parag Patel, wiceprezes VMware ds. globalnych strategii współpracy. „Dzięki zastosowaniu naszego najnowszego interfejsu programowania VMware vShield Endpoint, Deep Security zapewnia wydajniejszą i skuteczniejszą ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem. Przynosi to szczególne korzyści firmom, które prowadzą działalność w zwirtualizowanych środowiskach informatycznych”.

„Trend Micro Deep Security jest zaawansowanym rozwiązaniem zabezpieczającym, które chroni systemy operacyjne, aplikacje i dane na serwerach fizycznych, wirtualnych i typu cloud oraz w wirtualnych środowiskach komputerów stacjonarnych” – powiedział Richard Stiennon, dyrektor ds. badań i analiz w firmie IT-Harvest. „Rozwiązanie to obejmuje zaawansowane zabezpieczenia przed szkodliwym oprogramowaniem oraz programy chroniące serwery i aplikacje. Ułatwia dostosowanie się do przepisów, konsolidację serwerów oraz zwiększenie wydajności i elastyczności operacyjnej”.

Wraz z innymi modułami Deep Security tworzy kompleksowe zabezpieczenie serwerów i aplikacji, które umożliwia środowiskom fizycznym, wirtualnym i typu cloud samodzielną obronę przed zagrożeniami. Produkt ten można wdrożyć jako oprogramowanie, urządzenie wirtualne lub rozwiązanie hybrydowe. W każdym przypadku obniża on koszty operacyjne, upraszcza zarządzanie i gwarantuje skuteczną, przejrzystą ochronę maszyn wirtualnych. Deep Security pomaga też przedsiębiorstwom w dostosowaniu się do ważnych standardów i regulacji, takich jak PCI, FISMA i HIPAA.

Rozwiązanie Trend Micro Deep Security 7.5 zostało zaprojektowane tak, aby przeciwdziałać kradzieży danych oraz przerwom w pracy systemu spowodowanym instalowaniem programów korygujących. Zapewnia linię obrony w samym systemie niezależnie od tego, czy jest to środowisko fizyczne, wirtualne czy typu cloud.

Co nowego w rozwiązaniu Trend Micro Deep Security 7.5

Dzięki modułowi zaprojektowanemu pod kątem wirtualizacji i przeznaczonemu do środowisk VMware rozwiązanie Trend Micro Deep Security jest jednym z najbardziej kompleksowych na rynku zabezpieczeń serwerów. Moduł ma zintegrowane nowe interfejsy programowania VMware vShield Endpoint, dzięki czemu chroni maszyny wirtualne VMware, nie obciążając systemów gości. Optymalizuje operacje zabezpieczające. Eliminuje utrudnienia i przestoje w pracy występujące podczas pełnego skanowania systemu i aktualizacji wzorców. Chroni przed zaawansowanymi atakami, izolując szkodliwe oprogramowanie od oprogramowania zabezpieczającego. Deep Security 7.5 jest znacznie wydajniejszy i łatwiejszy w zarządzaniu w porównaniu z innymi programami antywirusowymi w środowiskach wirtualnych serwerów i komputerów stacjonarnych.

Integracja z interfejsami programowania VMware vShield Endpoint i narzędziem VMware vShield Manager umożliwia szybkie wdrożenie rozwiązania na hostach VMware vSphere oraz natychmiastową i przejrzystą ochronę maszyn wirtualnych VMware vSphere przez urządzenie wirtualne Deep Security. Trend Micro z powodzeniem zastosował w rozwiązaniu Deep Security najnowszy interfejs programowania i będzie nadal współpracował z firmą VMware, aby tworzyć nowe rozwiązania.

Integracja z infrastrukturą Trend Micro™ Smart Protection Network™
Moduł Deep Security można również zintegrować z infrastrukturą Trend Micro Smart Protection Network – główną infrastrukturą technologiczną rozwiązań Trend Micro. W rozwiązaniu takim wykorzystano wiele technologii, które czekają na opatentowanie, a także technologii internetowych (in-the-cloud) zapewniających korelację i analizę w czasie rzeczywistym. Gwarantują one natychmiastową ochronę. W rezultacie Deep Security nie tylko usuwa pliki wzorców szkodliwego oprogramowania z maszyn wirtualnych, ale również gwarantuje, że wzorce umieszczone w urządzeniach wirtualnych zajmują o wiele mniej miejsca niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Uzupełnienie platformy zabezpieczeń Trend Micro SecureCloud™, która umożliwia firmom prowadzenie działań w publicznych lub prywatnych środowiskach typu cloud. O ile Deep Security zapewnia bezpieczny kontener, w którym klienci mogą umieszczać swoje aplikacje i dane, to w rozwiązaniu SecureCloud stosowane są funkcje szyfrowania i opatentowane funkcje zarządzania kluczami, umożliwiające firmom ochronę i kontrolowanie danych w prywatnych lub publicznych środowiskach typu cloud. Rozwiązanie Trend Micro SecureCloud ma premierę również dzisiaj.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.