Naciśnij ESC aby zamknąć

Strona premier.gov.pl zaatakowana przez “Polish Underground”

hacked premier.gov.pl Polish Underground

“Cały polski internet w ostatnich dniach ogarnęła fala protestów przeciwko ustawie ACTA! Jest to nieskrępowany, wyraźny głos przeciw ustawie ACTA. Obywatele dosyć mają ograniczania ich praw i wolności. Dlatego zwracamy się z apelem do rządu polskiego o postąpienie według woli obywateli i nie podpisywanie ustawy ACTA. Mało wam było demonstracji 11 listopada, myślicie że takie działania nie sprawią tego iż ludzie wyjdą na ulice?” – napisali włamywacze.

Film, który został umieszczony na podmienionej stronie.

włamanie na premier.gov.pl

Aktualnie strony www.premier.gov.pl i www.kprm.gov.pl są niedostępne.

[AKTUALIZACJA – 14:26, 23.01.2012r.]

Kancelaria Premiera wydała komunikat na swoim profilu na Facebooku:

[i]”Dzisiaj rano podmieniona została treść serwisu internetowego kprm.gov.pl. W związku z zaistniałą sytuacją serwer, na którym znajdował się serwis, został wyłączony i zabezpieczony. Wyjaśnieniem sprawy zajmują się odpowiednie służby. Serwis kprm.gov.pl przeniesiony zostanie na inny serwer jeszcze dziś.”[/i]

[AKTUALIZACJA – 00:40, 24.01.2012r.]

Światowe media piszą o atakach Anonimowych na polskie strony rządowe.

– http://www.bbc.co.uk/news/technology-16686265
– http://www.france24.com/en/20120123-anonymous-hackers-attack-polish-state-website
– http://news.yahoo.com/anonymous-hackers-attack-polish-state-website-104405883.html

premiergovpl hacked
premier.gov.pl hacked informacje
premier.gov.pl hacked info

Warto zobaczyć:
– http://hack.pl/aktualnosci/atak-na-strony-rzadowe-abw-monitoruje-sytuacje.html
– http://hack.pl/aktualnosci/megaupload-zamkniete-przez-fbi-odwet-anonymous.html

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.