Naciśnij ESC aby zamknąć

Strona Marka Zuckerberga na Facebooku zhakowana

Nieznany haker włamał się na konto Facebooka służące do zarządzania stroną fanowską 26-letniej gwiazdy Internetu i umieścił na niej wiadomość o dziwnej treści, wzywając firmę do podjęcia sprawy społecznej:

“[i]Niech się rozpocznie hakowanie: Jeśli Facebook potrzebuje pieniędzy, zamiast iść do banku, dlaczego nie pozwoli swoim użytkownikom zainwestować w portal społecznie? Dlaczego nie przekształcić Facebooka w społeczny biznes na zasadach określonych przez laureata nagrody Nobla, Muhammada Yunusa [LINK] Co o tym myślicie? # hackercup2011[/i] ”


Ponad 1800 osób “lubiło” update na stronie CEO portalu zanim Facebook zdjął wiadomość. Portal społecznościowy nie wystosował żadnego oświadczenia o incydencie, prawdopodobnie aby oszczędzić wstydu Zuckerbergowi.

Włamanie na stronę fanowską Zuckerberga to niie jedyny incydent, jaki miał miejsce w ostatnim czasie. Zaledwie kilka dni wcześniej doszło od naruszenia bezpieczeństwa na koncie prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy.

“Użytkownicy Facebooka – sławni lub nie – muszą wziąć na serio problem bezpieczeństwa w sieciach społecznościowych,” powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos.

“Możliwe, że po tym wstydliwym incydencie, Mark Zuckerberg zechce sam przyjrzeć się swoim ustawieniom prywatności i bezpieczeństwa na portalu i rozważyć, kto może zamieszczać informacje w jego imieniu. Nie jest jasne, czy był nieostrożny z hasłem, padł ofiarą phishingu lub usiadł w kawiarence i hasło dostało się w niepowołane ręce za pośrednictwem niezaszyfrowanej sieci bezprzewodowej. Tak czy inaczej – stało się – incydent zostawił rozbite jajko na jego twarzy i to w momencie, w którym Facebook chce zapewnić swoich użytkowników, że bierze sprawy bezpieczeństwa na poważnie. Może byłoby mądrze gdyby Pan Zuckerberg odbył kurs w zakresie najlepszych praktyk bezpieczeństwa komputerowego “.

Źródło: Sophos

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.