Naciśnij ESC aby zamknąć

Serwer Uniwersytecki w rękach hackerów przez ponad rok

Bezprecedensowy oraz szokujący ciąg wydarzeń mający miejsce w Ohio University skompromitował uczelnie pod kątem poziomu zaawansowania pracowników działu obsługi sieci informatycznej a także administracyjnej.

Szef biura informacyjnego Uniwersytetu Ohio, Bill Sams poinformował o gruntownej reorganizacji kadry pracowniczej w piątek. W raporcie dostarczonym władzom uczelni przeczytać można, iż wśród serwerów, które padły ofiarą hackerów jest jeden, przechowujący numery ubezpieczeń społecznych 137 tyś. osób. Pikanterii dodaje fakt ponad rocznego “nadzoru” serwerów przez hackerów.

“To niesamowite.” powiedziała Avivah Litan, analityk bezpieczeństwa grupy badawczej Gartner. “Nigdy nie słyszałam o tak długim opóźnieniu. Dlaczego potrzeba było ponad roku, żeby to odkryć? To nie ma sensu.” Litan utrzymuje, iż 3/4 wszystkich poufnych danych, które wypływają w ten sposób należy do serwerów uczelnianych. Cieszą się one ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych z dwóch względów. Posiadają numery ubezpieczeń społecznych oraz cenne informacje indentyfikacyjne. Drugim jest fakt biernego podejścia do aspektów bezpieczeństwa przez administratorów uczelni.

Możemy mieć tylko nadzieję, że w Polsce serwery sieci uczelnianych monitorowane są z należytym podejściem dla powagi poziomu Wyższych Szkół.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.