Naciśnij ESC aby zamknąć

Rosyjscy dygnitarze porzucili iPad’y na rzecz tabletów firmy Samsung z powodu strachu przed szpiegostwem

Na ostatnim spotkaniu z rosyjskimi oficjelami dziennikarze zauważyli, że ministrowie nie trzymają już w ręku urządzeń firmy Apple, zastąpiono je urządzeniami firmy Samsung. Powodem tej decyzji ma być strach przed zagrożeniami związanymi z cyber-szpiegostwem.

Zmiana została potwierdzona przez ministra Nikolaia Nikiforova. Podkreślił on, że ministerialne Samsungi spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa oraz są „specjalnie chronionymi urządzeniami, które mogą być użytkowane przy pracy z poufnymi danymi”. Nikiforov zaprzeczył temu, że Federacja Rosyjska zrezygnowała z amerykańskich urządzeń ze względu na ostatnio nałożone sankcje związane z aneksją Krymu.

Minister wspomniał, że w związku z ostatnimi zdarzeniami rząd amerykański podwoi siłę cyber-ataków skierowanych w stronę Rosji – „To z pewnością utwierdzi w przekonaniu wysoko postawionych rosyjskich klientów o tym, że partnerów IT należy dobierać z jak największą starannością”.

Źródło: www.securityweek.com
Zdjęcie: [1]

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.