Naciśnij ESC aby zamknąć

Rootkit ukrywający się w sprzęcie

Możliwe jest ukrywanie szkodliwego kodu w pamięci kart PCI – takich jak na przykład karty graficzne albo sieciowe. Dzięki temu “szkodnik” może przetrwać nawet zupełną reinstalację systemu.

Do takich wniosków doszedł John Heasman, specjalista od bezpieczeństwa, w opublikowanym w ubiegłym tygodniu artykule. Przedstawia on sposób na wykorzystanie funkcji ACPI (Advanced Configuration and Power Interface), które są dostępne na prawie wszystkich nowoczesnych płytach głównych, do przechowywania kodu rootkita i jego uruchamiania. Kod przechowywany jest na kartach PCI – na przykład sieciowych lub graficznych i “wydobywany” za pomocą funkcji ACPI.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.