Naciśnij ESC aby zamknąć

Razem w przyszłość

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, uczestniczył w VI Kongresie Technologicznym – “Razem w przyszłość” zorganizowanym przez Polkomtel S.A. Impreza odbyła się w Warszawie w dniach 26-27 października 2007 r. i zgromadziła blisko 10 tys. osób. Przedstawiciele Kaspersky Lab Polska zaprezentowali na swoim stoisku pełną ofertę produktów, łącznie z rozwiązaniem Kaspersky Anti-Virus Mobile służącym do ochrony nowoczesnych telefonów.

Kongres został podzielony na dwa dni. W pierwszym dniu przeznaczonym dla biznesu, stoiska Kongresu odwiedziło ponad 3 tys. przedstawicieli polskich i zagranicznych firm. Zorganizowany po raz pierwszy w historii Kongresu dzień otwarty zgromadził ponad 7 tys. osób. Największym zainteresowaniem uczestników imprezy cieszył się pierwszy, dostępny już na rynku w sieci Plus, telefon trzeciej generacji “Plusfon 401i”.

Na Kongresie obecni byli przedstawiciele firmy Kaspersky Lab Polska: Bartosz Prauzner-Bechcicki (dyrektor ds. sprzedaży i marketingu), Urszula Janas (specjalista ds. marketingu) oraz Paweł Łukasik (szef działu pomocy technicznej). Na stoisku Kaspersky Lab Polska, którego wystrój nawiązywał do hasła “czerwone dla zagrożeń, zielone dla Ciebie”, zwiedzający mogli zapoznać się z pełną ofertą Kaspersky Lab dla biznesu oraz dla użytkowników indywidualnych. Zaprezentowane zostało najnowsze rozwiązanie firmy zapewniające ochronę nowoczesnych telefonów działających pod kontrolą systemów operacyjnych Symbian oraz Windows Mobile – Kaspersky Anti-Virus Mobile. Wszystkie osoby odwiedzające stoisko Kaspersky Lab miały także możliwość otrzymania bezpłatnych wersji testowych produktów firmy.

Dodatkowo przedstawiciele Kaspersky Lab Polska zaprezentowali animację obrazującą działanie laboratorium antywirusowego w czasie rzeczywistym i przeprowadzili skanowanie Bluetooth w poszukiwaniu urządzeń podatnych na ataki. Wyniki były prezentowane na bieżąco. Łącznie, w ciągu dwóch dni Kongresu wykryto 405 urządzeń z technologią Bluetooth, z czego podatnych na ataki było 3%.

Więcej informacji o VI Kongresie Technologicznym – “Razem w przyszłość” można znaleźć na stronie: www.kongrestechnologiczny.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.