Naciśnij ESC aby zamknąć

Quicktime – biblioteka QTO

Tydzień temu zaczęliśmy prowadzić badania nad Quicktime 7.0. Chciałbym podzielić się krótkim streszczeniem obecnych rezultatów pracy.

Po trwających niecały tydzień badaniach jesteśmy w stanie przeprowadzić kilka ataków typu denial of service, nie jesteśmy w stanie zdalnie wykonać kodu. Znaleziono kilka luk w bibliotece QTO, nie mogą one posłużyć jednak do wykonania dowolnego kodu. Firma Apple została poinformowana o znalezionych lukach. Badania trwają nadal, naszym celem jest znalezienie luk pozwalających na zdalne wykonanie kodu.

Równocześnie, chciałbym poinformować o potwierdzeniu przez amerykański CERT kilku wykrytych przeze mnie luk w starszej, aczkolwiek wciąż przez wielu używanej, wersji Visual Studio 6. Pozwalają one na wykonanie kodu, aczkolwiek ustawienia domyślne nie pozwalają na zdalne wykonanie kodu.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.