Naciśnij ESC aby zamknąć

PS3 już złamane?

Czy konsola PlayStation 3 może odtwarzać kopie gier? Jeśli wierzyć grupie Paradox, może jak najbardziej.

Producenci konsol starają się, by ich maszynki jak najdłużej oparły się zakusom hackerów i nie odpalały pirackich kopii gier. To jednak na wiele się nie zdaje i każda konsola prędzej czy później zostanie złamana. Wygląda na to, że w przypadku PS3 stało się to “prędzej”.

Jak twierdzi grupa Paradox, zajmująca się wpuszczaniem do sieci nielegalnych gier, na PS3 można uruchamiać gry w formacie ISO, dzięki małemu exploitowi. Grupa chyba wie co mówi, ponieważ to ona wrzuciła do sieci japońską wersję MotorStorm (plik waży 12GB), a w pliku info zapewnia, że gra działa.

Jeśli to prawda Sony może być w poważnych kłopotach, choć zapewne wkrótce postara się to naprawić kolejną aktualizacją firmware’u konsoli.

Źródło: Onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.