Naciśnij ESC aby zamknąć

Przestępcy zdobywają dane 100 tysięcy kart płatniczych

credit_cards.png
Policja w Helsinkach bada sprawę włamania do systemów komputerowych, które dało przestępcą dostęp do danych ponad setki tysięcy kart płatniczych różnego typu. Jak na razie dane z tylko kilku kart zostały wykorzystane przez przestępców. Policja nie opublikowała branży, w której firma działa.

Włamywacze weszli do systemu kilka razy w styczniu i uzyskali informacje o kartach i transakcjach, które były przechowywane na serwerze. Były tam dane dotyczące kilku lat. Adresy IP, które znaleziono w logach pochodziły z Rumuni i USA. Podczas dostępu pobrano duże ilości danych. Tylko informacje dziesięciu tysięcy kart w tym słabo zabezpieczonym systemie były kompletne.

Włamanie odkryto w styczniu podczas rutynowej kontroli zabezpieczeń. Zrobione jak na razie zostały kopie kilku kart i wykorzystane w różnych częściach świata. [quote]Klienci nie będą pociągnięci do odpowiedzialności finansowej za sumy zdefraudowane przez przestępców. W wypadkach gdzie szczegółowe dane kart zostały przechwycone wydawca karty skontaktuje się z klientem i dokona wymiany karty.[/quote]

karty_witamy.png

Sprawa jest intensywnie badana i jest największą tego typu sprawą w Finlandii. Poprzednie dotyczyły najwyżej setek kart.

[i]Źródło:[/i] http://www.yle.fi

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.