Naciśnij ESC aby zamknąć

Prawie 3,5 miliona ataków szkodliwego oprogramowania stworzonego dla gier każdego dnia

1208422_89744071.jpgCodziennie na całym świecie odnotowuje się prawie 3,5 miliona ataków szkodliwego oprogramowania przeznaczonego dla gier. Co więcej, szacuje się, że liczba niezgłoszonych przypadków jest jeszcze wyższa. Najnowsze dane liczbowe podawane przez Globalny Zespół ds. Badań i Analiz Kaspersky Lab ilustrują potencjalne globalne zagrożenia dla użytkowników gier online. Cyberprzestępcy odkryli, że atakując społeczność graczy, mogą zyskać korzyści finansowe i nieustannie szukają nowych ofiar.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z gier online, każdy gracz powinien zainstalować rozwiązanie antywirusowe. Dodatkowe funkcje oprogramowania Kaspersky Internet Security 2011, takie jak “Tryb gracza”, zapewniają nie tylko bezpieczną, ale również płynną grę. Funkcja ta pozwala graczom czerpać nieprzerwaną przyjemność z gry przy uruchomionym skutecznym rozwiązaniu antywirusowym.

Kaspersky Lab na targach gamescom 2010

W dniach 18-22 sierpnia 2010 r. na targach gamescom 2010 w Kolonii Kaspersky Lab będzie mówił o dzisiejszych szkodliwych programach atakujących graczy oraz kradzieży tożsamości. Firma zaprezentuje również swoją aktualną ofertę produktów dla użytkowników końcowych. Reprezentację Kaspersky Lab będzie można spotkać w Hali 9.1 (stoisko A041) oraz w Hali 5.2 (stoisko H20). W środę, 18 sierpnia, o godz. 10:00 w sali Congress-Centrum Nord odbędzie się śniadanie pasowe. Christian Funk przedstawi prezentację zatytułowaną „Powstanie i upadek oszustw związanych z grami online”, w której wyjaśni, dlaczego i w jaki sposób cyberprzestępcy atakują użytkowników gier.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.