Naciśnij ESC aby zamknąć

Poziom bezpieczeństwa w firmach

Nowe badania przeprowadzone przez firmę IDC na temat rynku bezpieczeństwa urządzeń mobilnych i bezprzewodowego transferu danych pokazują, że firmy są świadome wszechobecnych zagrożeń, ale mają jeszcze wiele do zrobienia w tej kwestii.

Według analityków z IDC, aż 44% firm spotkało się z atakami bezpieczeństwa na swoje urządzenia mobilne, a 56% spośród pracowników tych przedsiębiorstw zgubiło co najmniej jedno takie urządzenie. Tylko 59% ankietowanych korzysta z szyfrowania w celu zabezpieczenia swoich danych na dyskach twardych lub innych nośnikach, a w 52% przedsiębiorstw szyfruje się e-maile.

Spośród ankietowanych tylko jedna firma na pięć zdefiniowała reguły bezpieczeństwa dotyczące metod postępowania z urządzeniami mobilnymi. Tymczasem przedsiębiorstwa potrzebują kompleksowych rozwiązań bezpieczeństwa danych, dla całego spektrum potencjalnych zagrożeń – zarówno wewnątrz, jak i poza granicami przedsiębiorstwa. “Najważniejszą zasadą jest wprowadzenie obowiązku szyfrowania dla wszystkich urządzeń i nośników, z których korzystają pracownicy. Wśród pozostałych wymogów bezpieczeństwa firmy jest oczywiście stosowanie bezpiecznych haseł,” powiedział Markus Bernhammer, wicedyrektor Utimaco Safeware AG na Europę Środkową i Wschodnią. “Skuteczna ochrona wymaga również wglądu w wymianę plików na punktach końcowych i pełnej informacji o tym, gdzie i do kogo transferowane są informacje wymagające ochrony. Tylko wtedy firmy mogą mieć bezpieczny dostęp do swoich poufnych danych z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie.” Jednym z takich rozwiązań jest oprogramowanie Utimaco SafeGuard Enterprise, które zabezpiecza dane na komputerach, urządzeniach mobilnych oraz nośnikach. Jest to pierwsze oprogramowanie, które łączy w jednym zestawie zaawansowane szyfrowanie z ochroną przed wyciekiem danych (Data Leakage Prevention). Co więcej, może być wykorzystany do zaszyfrowania dysków lokalnych, jak i serwerów sieciowych na poziomie plików oraz folderów, którym przydziela się indywidualne prawa dostępu. SafeGuard Enterprise nie tylko chroni dane silnymi algorytmami kryptograficznymi, ale również nie pozwala na wyniesienie ich z firmy na jakimkolwiek nośniku.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.