Naciśnij ESC aby zamknąć

Powstaje potężny botnet

Specjaliści ostrzegają, że cyberprzestępcy tworzą największą od dwóch lat sieć komputerów-zombie.

Znajduje się już w niej niemal milion pecetów. Nie wiadomo, w jaki sposób zostanie ona użyta, prawdopodobne jest jednak, że atak nastąpi w okresie świątecznym, a jego celem będzie dokonanie defraudacji na wielką skalę.

Ostatnio tak duży botnet został użyty w lipcu i sierpniu 2004 roku i posłużył do rozpoczęcia ataku za pomocą wirusa Netsky.

Od tamtej pory wielkość botnetów systematycznie spadała i nie przekraczała 20 tysięcy maszyn. Takie małe sieci pozwalały na przeprowadzenie bardziej wyspecjalizowanych ataków, bez przyciągania zbytniej uwagi opinii publicznej.

Specjaliści wciąż nie wiedzą, kto jest twórcą olbrzymiego botnetu. Spodziewają się jednak, że październikowy raport, który zostanie wkrótce opublikowany, wykaże iż do olbrzymiej sieci dołączono kolejne tysiące komputerów.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.