Naciśnij ESC aby zamknąć

Popularność systemu Windows spada. Mac OS rośnie w siłę!

Windows traci zaufanie, a co za tym idzie popularność użytkowników. Informacje dostarczone przez Net Application’s Market Share pokazują wzrosty i spadki popularności systemów operacyjnych. To drugie może zanotować tylko Windows- nie cieszy się już tak wielką popularnością jak kiedyś, gdzie udział w rynku był na poziomie ponad 97%.

Na dzień dzisiejszy jest to tylko 88,26%. Firma ma powody do zmartwień, takich spadków jeszcze nie notowano. Nie ma się co dziwić- przereklamowana Vista, narzucanie różnych standardów oraz wysoka cena. Takie zachowania nie każdemu się podobały. Również Windows Internet Explorer dużo stracił na korzyść Firefoxa. Największy wzrost odnotował Mac OS, aktualne udziały w rynku to aż 9,93%. Linux też trochę się wzbił, jest to zaledwie 0,83%, ale to zawsze do przodu 🙂

Czyżby Giganta, jakim jest Microsoft czekają ciężkie czasy? Zobaczymy po premierze Windows 7
Dane zebrano na podstawie 160 milionów internautów miesięcznie, którzy oddawali swoje głosy.

Zestawienie procentowych udziałów systemów operacyjnych.

Rok Windows Mac Linux

2004 96.36% 3.25% 0.29%

2005 95.97% 3.64% 0.31%

2006 94.85% 4.68% 0.38%

2007 92.91% 6.40% 0.46%

2008 90.73% 8.03% 0.76%

Styczeń

2009 88.26% 9.93% 0.83%

Analitycy przewidują, że jeśli taki spadek systemu Windows będzie się utrzymywał, to za 6 lat Mac OS uzyska taki sam udział w rynku jak Microsoft Windows.

Źródło: Tgdaily.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.