Naciśnij ESC aby zamknąć

Policja USA straciła dane

Policja jednego z amerykańskich miast utraciła w wyniku awarii komputerowej, dokumentację ponad sześciu tysięcy przestępstw. Jak informuje agencja Associated Press, na marne poszedł blisko tydzień pracy wszystkich funkcjonariuszy, zajmujących się rozbojami i napadami.

Pracownicy wydziału policji w Saint Louis, gdzie miała miejsce awaria, będą zmuszeni do ponownego wprowadzania danych do komputerowej bazy. Błąd systemu informatycznego nastąpił kilka tygodni po tym, jak z pracy zwolniony został administrator sieci. Pojawiły się więc plotki na temat możliwego udziału byłego pracownika we wspomnianym incydencie.

Źródło: 4press, The Inquirer

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.