Naciśnij ESC aby zamknąć

Podsumowanie XI edycji IT Underground

W dniach 27-29 października w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie odbyła się największa w europie wschodniej konferencja poświęcona bezpieczeństwu komputerowemu – IT Underground, podczas której światowej klasy specjaliści podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat technik penetracji systemów informatycznych i metod zabezpieczania się przed atakiem. Jak zwykle wydarzenie zakończyło się sukcesem. W czasie przerwy uczestnicy mogli poznać rozwiązania firmy CCNS, która w tym roku zdecydowała się na udział w konferencji.

Pierwszy dzień rozpoczęły warsztaty w dwóch sesjach. W jednej z sal, nasi regularnie odwiedzający nas prowadzący z Niemiec Daniel Mende oraz Michael Schaefer, przedstawili najnowsze techinki obrony przed atakami. Równolegle w sali obok Sebastien Doucet i Rolf Rolles poprowadzili interaktywne zajęcia dotyczące Reverse-Engineering Executable Protections z wykorzystaniem IDA Pro.

Kolejny dzień zapowiadał się równie ciekawie. Konferencję otworzył Enno Rey, Niemiec od lat pomagający w przygotowaniu poszczególnych edycji IT Underground. I tak po inauguracji mieliśmy możliwość posłuchać prelegentów: Woutera Heysea, Angelo Rosiello, Sebastiena Douceta, Thorstena Schneidera czy Thorstena Holza. Na koniec dnia planowany był panel dyskusyjny. I tu Gadi Evron swoim talentem oratorskim zachęcił wszystkich do ożywionej dyskusji. Jeśli ktoś nie zdążył wymienić poglądów, mógł to uczynić podczas spotkania integracyjnego w restauracji Vapiano. Przy włoskich przysmakach rozmowy toczyły się do północy.

I tak ponownie spotkaliśmy się następnego dnia. Uczestnicy mieli do wyboru 8 wykładów w dwóch sesjach. Wykład Gadiego Evrona zdobył największe uznanie według gości. Sala ledwo pomieściła zainteresowanych wysłuchaniem wykładu na temat Estonii i Gruzji.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.