Naciśnij ESC aby zamknąć

Pliki z komisariatu wyciekły przez p2p

Prywatne dane dotyczące 12.000 osób w sprawie których toczy się postępowanie, zostały udostępnione w sieci p2p przez malware, zainstalowane na jednym z policyjnych komputerów.

Oficer policji z Tokio, instalując program “p2p Winny”, nie był świadomy niebezpieczeństwa… Około 6.600 policyjnych dokumentów, zostało skompromitowanych, włączając w to oświadczenia ofiar przestępstw oraz ich klasyfikację.

“Ile już razy słyszeliśmy takie historie jak ta o policjancie z Tokio? Cały problem polega na tym, że nikt nie kontroluje instalowanych aplikacji na komputerach”, powiedział Graham Cluley z Sophos.

Źródło: WebInside

HACK.pl informuje wszystkich użytkowników programów P2P, że opisany powyżej incydent może dotyczyć każdego z nas i nasze prywatne pliki mogą być udostępniane bez naszej wiedzy! Takie programy jak BearShare, eDonkey, Kazaa, LimeWire i Morpheus nie zapewniają odpowiedniego bezpieczeństwa!, gdy nawet wyłączymy udostępnianie pewnych plików i folderów, to w większości przypadków są nadal dostępne w sieci… [!]

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.