Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowe macierze Fujitsu szyfrują dane

Fujitsu Computer wprowadza do swojej oferty dwie macierze dyskowe o pojemności ponad 1 PB (1024 terabajów), które wspierają firmową technologię szyfrowania danych.

Są to urządzenia o nazwach Eternus8000 i Eternus4000. Obie macierze oferują opcję, która pozwala szyfrować dane przed zapisaniem (przy użyciu 128-bitowego klucza AES). Klucz, który jest przechowywany na dysku, jest też szyfrowany.

Fujitsu wprowadził do macierzy kilka nowych opcji. Są to takie rozwiązania, jak: “remote advanced copy” (pozwala użytkownikowi replikować dane między różnymi systemami Eternus), wsparcie dla protokołu iSCSI (dzięki któremu macierze mogą wymieniać dane z serwerami przez połączenia IP) i technologia MAID (Massive Array of Inactive Disk), która pozwala ograniczyć emisję ciepła i zmniejszyć pobór prądu, wyłączając dyski wtedy, gdy nie są używane.

Macierze są już dostępne w cenie od 24 500 USD.

Źródło: NetWorld

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.