Naciśnij ESC aby zamknąć

Notebooki HP w niebezpieczeństwie

W oprogramowaniu Help and Support Centre preinstalowanym na notebookach HP odkryto luki umożliwiające wykonanie na atakowanym komputerze dowolnego kodu.

Aplikacja dostarczana jest wraz z komputerami HP oraz HP Compaq pracującymi pod kontrolą Windows XP. Przedsiębiorstwo nie udzieliło dokładnych informacji na temat natury odkrytych luk, ograniczając się do wzmianki o możliwości umieszczenia na witrynie www exploitu zmuszającego oprogramowanie do odczuty lub zapisania dowolnych plików.

Luki znajdują się w oprogramowaniu o numerze wcześniejszym niż 4.4.C. HP zaleca aktualizację aplikacji.

Nową wersję oprogramowania można pobrać z tej lokalizacji. Aplikację Help and Support Centre można też po prostu odinstalować.

Źródło: ITbiznes.pl Autor: Michał Tomaszkiewicz

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.