Naciśnij ESC aby zamknąć

Niebezpieczne narzędzia narażają firmę

Badania Microsoft Collaboration in High-Tech Manufacturing Survey, prowadzone przez firmę KRC Research, wykazały, że przedsiębiorstwa z rynku wysokich technologii są narażone na utratę ważnych informacji firmowych. Wszystko dlatego, że bardzo chętnie wykorzystują mało bezpieczne rozwiązania komunikacyjne, takie jak komunikatory internetowe i pocztę elektroniczną.

Okazało się, że 78% osób podejmujących decyzję biznesowe (np. dyrektorów odpowiedzialnych za logistykę) i 85% podejmujących decyzje technologiczne (np. menedżerów IT) wykorzystuje publiczne, niezbyt bezpieczne narzędzia, do komunikacji z partnerami biznesowymi. Co więcej, za pośrednictwem tych narzędzi wysyłane są istotne informacje, takie jak plany czy szczegóły techniczne. Łatwo może więc dojść do kradzieży własności intelektualnej.

Co ciekawe, zdecydowana większość menedżerów (58% podejmujących decyzje biznesowe i 72% odpowiedzialnych za decyzje technologiczne), zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie używane narzędzia narażają na szwank ich firmę.

“Używanie niebezpiecznych narzędzi komunikacyjnych zdumiewa. Firmy z rynku wysokich technologii usiłują znaleźć takie narzędzia, które z jednej strony zapewnią szybką i efektywną komunikację z partnerami biznesowymi, a z drugiej będą chroniły ich własność intelektualną i inne ważne informacje” – mówi Tyler Bryson z US Manufacturing Industry Group.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.