Naciśnij ESC aby zamknąć

Największy poznański portal zaatakowany

Najpopularniejszy poznański portal internetowy epoznan.pl w nocy z soboty na niedzielę padł celem ataku. W rezultacie z obu głównych serwerów oraz serwera backupowego zostały usunięte wszystkie bazy danych, kopie zapasowe (wykonywane codziennie) oraz silnik portalu.

Jak donosi poszkodowany portal, poza jego trzema serwerami, trzynaście innych należących do tego samego dostawcy usług hostingowych, również uległo atakowi. Istnieją przypuszczenia, że ten zabieg miał za zadanie odwrócenie uwagi od głównego celu ataku.

Zaraz po ataku wszystkie trzy serwery portalu epoznan zostały przewiezione do firmy Ontrack zajmującej się odzyskiwaniem danych, która w poniedziałek po godzinie 16 poinformowała o odzyskaniu kopii zapasowej sprzed dwóch tygodni.

Do tej pory nieujawniona została metoda uzyskania nieautoryzowanego dostępu do serwerów.

Incydent został zgłoszony policji.

Źródło: epoznan

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.