Naciśnij ESC aby zamknąć

Mozilla Firefox 3.0 Beta 1

Dzisiaj ukazała się pierwsza oficjalna wersja beta przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 3.0, która została wyposażona w szereg nowych narzędzi i opcji związanych z bezpieczeństwem.

Developerzy Mozilla zdążyli już usunąć 11 000 błędów, pozostało im jeszcze 700. Dziury w bezpieczeństwie będą traktowane jako błędy ważne, także te problemy, które są uciążliwe podczas przeglądania stron otrzymają stosunkowo wysoki priorytet.

Przypomnijmy, iż wedle wcześniejszych deklaracji twórców Firefoksa wersja beta 1 miała pojawić się pod koniec lipca. We wrześniu miała być udostępniona beta 2, zaś w grudniu – finalny Firefox 3.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze w tym roku pojawi się druga beta. Finalna wersja pojawi się w 2008 roku.

W nowym Firefoksie 3 znajduje się np. narzędzie do wykrywania stron instalujących w systemie niebezpieczne oprogramowanie, także obsługa certyfikatów EV SSL (Extended validation Secure Sockets Layer – czyli certyfikatów SSL z rozszerzonym uwierzytelnianiem).

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.