Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft versus piraci: imperium kontratakuje

Microsoft rozpoczyna kontrofensywę przeciwko piratom sprzedającym złamaną wersję Windows Vista – specjalna aktualizacja wykryje, czy w systemie nie podmieniono plików na pochodzące z wersji testowych.

Przestępcy sprzedają tak zmodyfikowany płyty DVD Visty, które pozwala na oszukanie aktywacji. Microsoft zapowiada, że będzie wykrywał takie instalacje i dawał użytkownikom 30 dni na legalizację systemu – później Vista będzie się uruchamiała w trybie ograniczonej funkcjonalności.

Programiści Microsoft nazwali Vistę z plikami przeniesionymi z jednej z wersji kandydackich “Frankenbuild” i zapowiadają, że systemy zarejestrowane na klucz zgodny z RC nie przejdą już pozytywnie procesu aktywacji. Korporacja z Redmond ma nadzieję, że uniemożliwienie procederu sprzedaży nielegalnych kopii Visty wpłynie także na świadomość kupujących, którzy będą sprawdzać produkt przy zakupie.

Microsoft zapowiedział też szybkie reagowanie w razie pojawienia się innych sposobów na oszukanie systemu aktywacji.

Źródło: ITbiznes

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.