Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft uaktualnia biuletyn bezpieczeństwa

Microsoft opublikował poprawioną wersję biuletynu bezpieczeństwa MS08-001. W poprawce stwierdzono, że błędy w stosie TCP/IP dotyczą również oprogramowania Windows Small Business Server 2003 Service Pack 2 oraz Windows Home Server. Występujące w nich luki pozwalają na zdalne wstrzyknięcie i wykonanie szkodliwego kodu za pomocą odpowiednio spreparowanych pakietów protokołów IGMPv3, MLDv2 i pofragmentowanych RDP.

Dziury w systemach Windows Home Server i Small Business Server zostały ocenione przez Microsoft jako “krytyczne”. Już w 10 dni po opublikowaniu przez Microsoft oryginalnego biuletynu MS08-001 eksperci stworzyli prototypowy kod, który wykorzystuje luki.

Koncern nie wyjaśnia, dlaczego w pierwotnej wersji biuletynu (ukazała się 8 stycznia), nie znalazła się informacja o dziurach również w Home Server i Small Business Server.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.