Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft łamie cykl i udostępnia łatę

Koncern z Redmond udostępnił uaktualnienie dla przeglądarki Internet Explorer, usuwające z niej wykryty niedawno błąd związany z obsługą języka VML.

Jak można przeczytać na blogu MSRC Microsoft opublikował właśnie poza standardowym harmonogramem poprawke MS06-055 rozwiązującą problem istniejący w module obłsugi VML. Problem ten został ostatnio opisany w ramach porady Microsoft Security Advisory (925568).

Zagrożenie było na tyle poważne, że niezależni eksperci z formacji ZERT przygotowali własne uaktualnienie dla IE, które usuwa lukę związaną z VML. Microsoft jednak odradzał instalowania tego uaktualnienia i wydał swoją porawkę MS06-055.

Poprawka od Microsoftu jest już dostępna na Windows Update i można zaaplikować ją w podatnych systemach.

Więcej informacji na temat luki oraz patcha znaleźć można na stronie koncernu http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms06-055.mspx

Źródło: WSS

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.