Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft idzie na wojnę z piratami

Microsoft ujawnia szczegóły funkcjonowania zabezpieczeń antypirackich obecnych w Windows Vista.

Znaczne ograniczenie funkcjonalności czeka kopie Visty, które nie zostaną aktywowane w przeciągu 30 dni od instalacji, automatycznie lub pomocą Internetu lub telefonicznie. Jeśli użytkownik nie aktywuje systemu, Vista przejdzie w tryb ograniczony – udostępni jedynie przeglądarkę internetową i to nie dłużej niż na godzinę. Po tym czasie użytkownik zostanie wylogowany. Oczywiście po pomyślnej aktywacji nastąpi powrót do pełnej funkcjonalności.

Na nielegalnych kopiach systemu nie będzie działał nowy interfejs systemu z Redmond – Aero. Z informacji opublikowanych przez korporację wynika ponadto, że poważnym ograniczeniom będzie podlegał WIndows Defender, chroniący system przed zagrożeniami ze strony spyware. Aplikacja – zgodnie z przeznaczeniem – będzie wykrywać złośliwe oprogramowanie, ale nie będize go usuwać. Użytkownicy nielegalnych kopii Visty nie skorzystają również z mechanizmu ReadyBoost, który pozwala na zwiększenie wydajności systemu poprzez bezpośrednie wykorzystanie pamięci USB. Automatyczne uaktualnienia także zarezerwowane będą tylko dla legalnych instalacji systemu – Microsoft obiecuje jednak, że za sprawą Windows Update poprawki krytycznych błędów będą także dostarczane piratom.

Źródło: ITbiznes, Microsoft

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.