Naciśnij ESC aby zamknąć

Microsoft i nowe aktualizacje

W przyszłym tygodniu, we wtorek Microsoft udostępni patch rozwiązujący dziewięć problemów systemu, część z nich stanowią luki o charakterze krytycznym.

Nowy zestaw naprawia znane dziury w bezpieczeństwie oraz wprowadza zmiany w współpracy przeglądarki Internet Explorer z kontrolkami ActiveX ? używanymi w sieci przez serwisy zawierające komponenty multimedialne. Modyfikacje w ActiveX powiązane są ze sporem Microsoftu z firmą Eolas Technologie w sprawie naruszenia zastrzeżonej licencją technologii.

Jedna z poprawek dotyczy nieszczelności pakietu Microsoft Exchange, dwie odnoszą się do programu Microsoft Office. Zmianom uległo również narzędzie Windows Malicious Software Removal Tool, którego przeznaczeniem jest jak na ironie zwiększanie bezpieczeństwa systemu.

Źródło: The Register

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.