Naciśnij ESC aby zamknąć

Luka w sterownikach WiFi

Luka w sterownikach układów Broadcomu do sieci bezprzewodowych, odnaleziona w ramach “Miesiaca dziur w jądrze”, stanowi poważne zagrożenie dla wielu użytkowników.

W niebezpieczeństwie znajdują się osoby z włączonymi kartami WiFi. Atakujący musi znajdować się w zasięgu sygnału, groźba wykorzystania luki jest więc szczególnie aktualna w miejscach publicznych takich jak lotniska czy kawiarnie.

Dziura występuje w sterowniku BCMWL5.SYS w wersji 3.50.21.10. Możliwe, że wadliwe są też inne wersje tego sterownika. Właściciele kart WPC300N firmy Linksys, które korzystają z układów Broadcomu, mogą pobrać już poprawiony sterownik w wersji 4.100.15.5.

Problem dotyczy nie tylko urządzeń uruchamianych pod kontrolą systemu Windows. Na niebezpieczeństwo narażeni są również posiadacze Linuksa i FreeBSD.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.