Naciśnij ESC aby zamknąć

LSD sprawdzi Vistę

Polska grupa LSD (Last Stage of Delirium) wykona testy penetracyjne Windows Vista. Korporacja z Redmond zaprosiła ich aby możliwie jak najdokładniej przejrzeli kod źródłowy nowego Windowsa i znaleźli jak najwięcej dziur i problemów z bezpieczeństwem. LSD będzie też mieć łatwy dostęp dokumentacji, grup produktowych i inżynierów zajmujących się zabezpieczeniami.

Grupę LSD być może nie wszyscy pamiętają, ale na pewno każdy słyszał o robaku Blaster, który w 2003 roku siał spustoszenie wśród komputerów z systemem Windows. To właśnie członkowie LSD wykryli dziurę w RPC (Remote Procedure Call), która została później wykorzystana do napisania wirusa i przeprowadzenia wielu włamań. Potem wspólnie z Microsoftem pracowali nad poprawką. Oprócz LSD testować bezpieczeństwo Windows Vista w Redmond będą także inni specjaliści od zabezpieczeń, których Microsoft ściąga z całego świata.

Źródło: dobreprogramy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.