Naciśnij ESC aby zamknąć

Likwidacja pirackiej “telewizji”

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 25 lat mieszkańców gminy Końskie. Są oni podejrzani o wprowadzanie do obrotu handlowego podrobionych kart i dekoderów służących do odbioru płatnych telewizji cyfrowych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z kolegami z sekcji kryminalnej koneckiej policji jednocześnie weszli do trzech wytypowanych mieszkań. Znaleźli w nich przeprogramowane karty abonenckie i dekodery . Zabezpieczyli również urządzenia do programowania kart abonenckich, dokumenty świadczące o wprowadzeniu do obrotu ponad 30 sztuk pirackich kart abonenckich, trzy jednostki komputera z nielegalnym oprogramowaniem, komputer przenośny z nielegalnym systemem operacyjnym oraz ponad 300 sztuk płyt DVD i CDR z zawartością nielegalnie skopiowanych filmów. Ponadto w mieszkaniu jednego z mężczyzn odnaleźli telefon komórkowy z usuniętym oznaczeniem IMEI i kastet. Z ustaleń policji wynika ,że mężczyźni sprzedawali sfałszowany towar poprzez internetowy serwis aukcyjny proponując nabywcą sprzedaż takiej sfałszowanej karty za 250 złotych. Mężczyznom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.