Naciśnij ESC aby zamknąć

LHC zaatakowany

Projekt LHC (Large Hadron Collider) jest jednym z największych, o ile nie największym, przedsięwzięciem badawczym w dziejach. W tak dużym projekcie bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Grupa specjalistów o nazwie “Greek Security Team” udowodniła, że niestety tak nie jest.

Włamywacze z Grecji uzyskali dostęp do witryny WWW ośrodka badawczego CERN , umieszczając na niej napis w rodzimym języku, który dość ostro i jednoznacznie krytykował poziom wiedzy informatycznej ludzi odpowiedzialnych za stronę.

Jak twierdzą pracownicy CERN, żadne dodatkowe szkody nie zostały odnotowane. Włamywacze pozostawili po sobie tylko wpis, nie usunęli żadnych danych i dzięki temu nie zagrozili eksperymentowi.

Należy także zaznaczyć, że system nadzorujący pracę LHC nie został naruszony. Grupa “Greek Security Team” uzyskała jedynie dostęp do sieci najniższego poziomu, w której znajdują się takie urządzenia jak np. serwery WWW.

Pomimo tego, sama możliwość umieszczenia dowolnej treści na stronie związanej z LHC wydaje się dość niepokojąca. Łatwo wyobrazić sobie spreparowaną wiadomość informującą o bliskim końcu naszej planety i wynikający z niej ogólnoświatowy chaos. Miejmy jedynie nadzieję, że reszta systemów znajdujących się w ośrodkach CERN jest lepiej zabezpieczona.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.