Naciśnij ESC aby zamknąć

Łamanie zabezpieczeń proste jak wciśnięcie klawisza

Kolejny raz skomplikowane zabezpieczenie antypirackie okazało się łatwe do złamania. Wystarczy wcisnąć przycisk PrintScreen.

Wytwórnie z Hollywood wprowadziły na nośnikach Blu-ray i HD DVD zabezpieczenie antypirackie Advanced Access Content System (AACS). Dane przez cały czas są przesyłane w postaci zaszyfrowanej, nawet pomiędzy kartą graficzną a monitorem podłączonym przez cyfrowe złacze DVI. Wykorzystano do tego technologię High Bandwidth Digital Content Protection (HDCP).

Okazuje się jednak, że dane nie są aż tak dobrze chronione. Magazyn komputerowy c’t odkrył, że pierwsze wersje odtwarzaczy WinDVD przeznaczone dla niektórych modeli notebooków pracujących pod Windows XP umożliwiały wykonywanie zrzutów ekranu w pełnej rozdzielczości. Wystarczy wcisnąć PrintScreen aby pobrać ramkę filmu. Oczywiście można to zrobić programowo i zripować w ten sposób cały film.

Źródło: Heise-security

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.