Naciśnij ESC aby zamknąć

Krytyczne luki w IBM Lotus Domino

Firma IBM informuje o licznych lukach w Lotus Domino, które pozwalają na doprowadzenie do awarii serwera lub uruchomienia szkodliwego kodu w przeglądarce.

Jedna z luk, wystawiająca system na niebezpieczeństwo ataku XSS, została znaleziona w Active Content Filter modułu Webmail. Z jej powodu filtrmoże nie zadziałać poprawnie, przez co szkodliwy skrypt zostanie wykonany w przeglądarce.

Inna z dziur umożliwia wysłanie do serwera LDAP spreparowanych zapytań i doprowadzenie do przepełnienia bufora, w wyniku czego następuje awaria systemu. Atakujący nie musi w tym przypadku uwierzytelniać się w systemie. Podobny problem występuje z serwerem IMAP, które można zaatakować z sieci lokalnej.

Dziury znaleziono w wersjach:

* IBM Lotus Domino versions 6.x
* IBM Lotus Domino versions 7.x

IBM przygotował już odpowiednie poprawki, które dostępne są pod adresem:
http://www14.software.ibm.com/webapp/download/support.jsp

Źródło: ArcaBit, FrSIRT

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.